
Beschermroosters in signaalgeel RAL 1003
Voor deze klant, een bouwer van sorteermachines, straalt BMS Coating de stalen beschermroosters en coat ze in signaalgeel RAL 1003: de kleur die gevaarlijke zones met bewegende delen markeert.
Deze klant bouwt sorteermachines. Rondom de bewegende delen van die machines zitten stalen beschermroosters die voorkomen dat iemand in aanraking komt met het draaiende werk. Alle bewegende, gevaarlijke zones worden geel uitgevoerd: zo ziet een operator in één oogopslag waar hij uit de buurt moet blijven.
BMS Coating verzorgt de afwerking van die roosters: stralen voor een hechte ondergrond en poedercoaten in signaalgeel RAL 1003. De kleur moet strak en gelijkmatig zijn, want als veiligheidssignaal telt elk rooster even helder mee.
Onze werkzaamheden
- Stralen van de stalen roosters
- Poedercoaten in signaalgeel RAL 1003
- Consistente signaalkleur over alle roosters
Onze machines moeten veilig zijn, en dat begint bij de afwerking van de roosters. BMS levert een strak, gelijkmatig geel dat overal hetzelfde is. Gestraald, gecoat en op tijd: precies wat we nodig hebben.
Directeur, bouwer van sorteermachines

Wie is deze klant?
Stalen beschermroosters rond de bewegende delen van sorteermachines.
Deze klant ontwerpt en bouwt sorteermachines voor industriële toepassingen. Rond de bewegende delen zitten stalen beschermroosters, op maat gezaagd en gelast. Die roosters houden mensen op afstand van draaiende onderdelen en worden geel afgewerkt, zodat elk gevaarlijk gebied direct herkenbaar is.
De uitdaging
Ruw gelast staal vraagt om zorgvuldige voorbereiding voor een hechte, duurzame coating.
Lasnaad en walshuid op staal zijn van nature slecht te coaten zonder voorbereiding. Zonder stralen hecht poedercoat onvoldoende en ontstaat er op termijn bladdering. Bovendien moeten de roosters in bedrijf goed blijven: ze krijgen tikken en worden gereinigd, en het signaalgeel mag niet dof worden of verkleuren, anders verliest het zijn waarschuwingsfunctie.
Het resultaat
Roosters met een strak, gelijkmatig signaalgeel dat zijn waarschuwingsfunctie behoudt.
Door eerst te stralen verwijdert BMS Coating walshuid, oxiden en vervuiling, waarna de coating optimaal hecht. De signaalgele RAL 1003-afwerking is strak en gelijkmatig, op elk rooster exact dezelfde kleur. De klant levert de roosters aan en krijgt ze gestraald en gecoat terug, klaar voor directe montage op de machine.
Achter de schermen bij deze klant
Vraag vrijblijvend
een offerte aan
Of je nu een enkel onderdeel of een grote serie wilt laten coaten: BMS Coating denkt graag met je mee. Neem contact op voor een vrijblijvende offerte.


